EDF TREK GDYNIA

EDF Trek Gdynia – drużyna zrzeszająca wyczynowych kolarzy specjalizujących się w górskich Maratonach MTB. W sezonie 2016 wspierani przez Hondę zawodnicy EDF Trek Gdynia wystartowali w 31 wyścigach. Zdobyli łącznie 54 medale, w tym 19 złotych. Efektownie zaznaczali swoją obecność na najbardziej prestiżowych imprezach ogólnopolskich: Mistrzostwa Polski MTBM, Uphill Race Śnieżka. Wielokrotnie udało się zdominować lokalne imprezy MTB i szosowe, zarówno w klasyfikacjach indywidualnych, jak i drużynowych. Sztafeta w składzie: Tomasz Repiński, Michał Przybytek, Andrzej Jóźwik, Łukasz Derheld zdobyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski MTB Amatorów w Otwocku. Zawodnicy EDF Trek Gdynia zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej Bydgoszcz Metropolia MTB Maraton. Współpraca całej ekipy przyczyniła się też do bardzo efektownego zwycięstwa Tomasza Repińskiego i trzeciego miejsca Łukasza Derhelda na szosowym klasyku Cyklo Gniewino, z czterokrotnym podjazdem pod zbiornik elektrowni w Żarnowcu. Koniec sezonu obfitował w medale zdobywane w maratonach MTB: Garmin MTB Series, Gdynia MTB Maraton, gdzie wielokrotnie udało się wygrać w kategoriach mężczyzn i kobiet.